تولد وبلاگم مبارک

امروز تولد وبلاگم بود. البته اول من يه وبلاگ درست کردم به اسم ماه پيشونی بعدش اينو درست کردم.  يعنی تولد اين وبلاگم در حقيقت شونزدهمه.  تولدش مبارک!

يه ادم بسيار بی جنبه و لوس و بيکار برای خورشيد خانوم ايميل زده که چک کنه ببينه ما واقعا اين سرياله رو ديده بوديم يا نه!  حالا اومديم و من دروغ گفته بودم٬ چرا بايد سر مسئله به اين لوسی دروغ بگم؟  خلاصه اينکه وبلاگم از حالت anonymous بودن در اومد من به فکر فرو رفتم که ايا بايد نقل مکان کنم يا ادامه بدم يا اصلا وايسم و ديگه ننويسم (مدتيه اين به سرم زده) بعد با خودم فکر کردم اصلا غرض از نوشتنم چيه؟  من از برخوردم با مردم و زندگی می نويسم چون می خوام کسايی که انلاين هستند بخونن ببينن چی نوشتم و اگه حرفی باشه که اونقدر private باشه که نخوام بدونن نمی نويسمش! در نتيجه دليلی برای ناراحت شدن از اينکه يکی از دوستام وبلاگمو بخونه نيست!  حقيقتش علت اينکه اين وبلاگو شروع کردم واسه اين بود که خسته شدم از تذوير و دو رويی ايرانيها! می خواستم اون چيزی که هستم (که تو و بيرونش يکيه) رو از روی اينترنت هم اگه شده به بقيه منتقل کنم و در باطن واقعا می خواستم که وبلاگمو بخونن.  به خاطر اينکه به نظر من مشکل ما ايرانيها اينه که هيچ وقت حرف دلمونو نمی زنيم٬ اقا از يکی متنفريم هميشه ادای اينو بايد در اريم که دوست جون جونيش هستيم! آخه چرا؟ من فکر می کنم علت اينکه ايرانيها اينطوری treat می شن اينه که اينقدر واسه دنيا رل بازی کردن خودشونم نمی دونن کی هستن!  هيچ کسی که ايران به دنيا نيومده و بزرگ نشده نمی دونه ايرانيها چه تجربه هايی دارن٬ با چه ديدی بزرگ شدن. يادمه خيلی وقت پيش هم در اين مورد گفته بودم که مثلا ماها همه در کودکی کتک خورديم٬ من به شخصه کسی رو نمی شناسم که نخورده باشه٬ اصلا اين توی فرهنگ ايرانی هست. ولی اگه تونستيم اين حرف رو از دهن کسی بشنويم خيلی هنر کرديم.  علت اينکه جامعه هايی مثل امريکا پيشرفت می کنن و ايران نه اينه که ماها نشستيم و داريم عدای اينو در مياريم که همه چيز perfect ه در حالی که خودمونم می دونيم نيست و همه اش رل بازی کردنه!  در حالی که امريکاييها در مورد اين چيزا حرف می زنن و کتاب می نويسن چون تنها راهی که مردم می فهمن همينه!  بالاخره يه نفر در يه زمانی بايد دهنشو واز کنه يا نه!؟ و چه بهتر که اون يه نفر من باشم!

/ 3 نظر / 4 بازدید
سروش

اين ايرانی های عزيز حتی توی اينترنت هم دهن آدم رو مورد عنايت قرار ميدن با اين کاراشون...واقعا که!

بيتايی

نه نه همينجوری ادامه بده! همينجوری بنويس! من خيلی حرفاتو دوست دارم. اينقدر راحت حرف ميزنی که من گاهی فقط ميخندم! به اين که مسايل چقدر ساده هستن! بازم بنويسی ها!

!

عدا رو با عين دو چشم می‌نويصند! اينقدر هم خون خودتو کثيف نکن،‌ حالا طوری نشده که... برو يه ذره از ديوان شيخ اجل مولانای تبريزی بخون حالت سر جاش مياد.